Printer ikon
Ved bruk av Hjelpemiddeldatabasen godtas bruk av informasjonskapsler (cookies) til statistikk og funksjonalitet. Ok, fjern denne beskjeden eller les om bruk av informasjonskapsler.

Du er her: Forside | Alle produktgrupper | Møbler, inventar og andre hjelpemidler som legger til rette for aktiviteter i menneskeskapte miljøer både innendørs og utendørs | Sittemøbler | Lenestoler og stoler med oppreisingsfunksjon | Løftestoler med individuell regulering av rygg, benstøtter og oppreisning | Fitform Nordic for ekstra høy brukervekt

Hjelpemiddeldatabasen viser alle typer produkter som kan være aktuelle hjelpemidler, uavhengig av om disse kan gis via det offentlige, eller om brukeren selv må dekke utgiftene. De fleste hjelpemidler som lånes ut fra NAV Hjelpemiddelsentral finner du via hovedinngang på forsiden merket 'Rammeavtaler'.

Les mer om Hjelpemiddeldatabasen her

Fitform Nordic for ekstra høy brukervekt

Fitform Nordic for ekstra høy brukervekt
Trekk i hud eller stoff. Alle trekk/puter enkle å ta av/på, lengde- og vinkeljustering på fotstøtte, vinkelregulerbar hodedel, mulighet for sjokkleie, lettbetjent og brukerbetjent regulering av armlenshøyde, skalaer på setehøyde og setedybdejustering. Setehøyde kan reguleres fra 36 cm og setedybden fra 38 cm ved bruk av tilbehør.

Leverandør Medema Norge AS
1481 HAGAN


Klassifisering 18 09 15 - 02
Løftestoler med individuell regulering av rygg, benstøtter og oppreisning


Produktserien inneholder 4 produkt.

Oppsummering av tekniske data

Tekniske data for produkt 1 til 4 i produktserien. Klikk på forstørrelsesglasset for å se alle detaljer vedrørende et enkelt produkt.

Produkt 1 - 4
Teknisk dataVisVisVisVis
HMS-artnr.195762195763195764195765
Lev-artnr.FN-63-
HUD
FN-63FN1-63
-HUD
FN1-63
ReguleringElektriskElektriskElektriskElektrisk
Synkron regulering----
Individuell reguleringJAJAJAJA
Seteløft rettJAJAJAJA
Seteløft vinkletJAJAJAJA
TiltJAJAJAJA
Tilt min (grader)6666
Tilt maks (grader)33333333
Vinkel sete-rygg min (grader)98989898
Vinkel sete-rygg maks (grader)133133133133
Sitteenhet svingbarNEINEINEINEI
Sitteenhet låsbarNEINEINEINEI
Setehøyde foran min (cm)40404040
Setehøyde foran maks (cm)60606060
Setehøyde oppreist stilling skråløft foran (cm)51515151
Setehøyde oppreist stilling skråløft bak (cm)80808080
Setehøyde oppreist stilling rettløft foran (cm)59595959
Setehøyde oppreist stilling rettløft bak (cm)81818181
Benstøttelengde min (cm)43434343
Benstøttelengde maks (cm)55555555
Benstøttehøyde over gulv i ytterstilling min (cm)67676767
Benstøttehøyde over gulv i ytterstilling maks (cm)104104104104
Setebredde min (cm)63636363
Setebredde maks (cm)63636363
Setedybde min (cm)44444444
Setedybde maks (cm)54545454
Rygghøyde (cm)85858585
Armleneavstand min (cm)63636363
Armleneavstand maks (cm)63636363
Armlenehøyde min (cm)18181818
Armlenehøyde maks (cm)32323232
Armlener fellbareNEINEINEINEI
TrekkHudStoffHudStoff
Stollengde utvendig maks (cm)172172172172
Stolbredde utvendig maks (cm)80808080
Stolens vekt (kg)79797979
Brukervekt maks (kg)250250250250
Beregnet på barnNEINEINEINEI




 
Relatert informasjon