Hjelpemiddeldatabasen viser alle typer produkter som kan være aktuelle hjelpemidler, uavhengig av om disse kan gis via det offentlige, eller om brukeren selv må dekke utgiftene. De fleste hjelpemidler som lånes ut fra NAV Hjelpemiddelsentral finner du via hovedinngang på forsiden merket 'Rammeavtaler'.

Les mer om Hjelpemiddeldatabasen her

Inserto Domino NAV ikon

Trykkavlastende sittepute bygget opp av skummoduler. Puten må tilpasses individuelle behov. Passer til rullestoler med plan- og hengekøyesete. Leveres med to inkontinenstrekk. Høyde: Avhenger av hvilke moduler som er i bruk. Leveres i bredder fra 25 til 48 cm.

Leverandør Panthera Norge AS
1386 Asker


Klassifisering 18 10 06 - 01
Sitteputer for komfort


Produktserien inneholder 13 produkt. Produktene inngår i en rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020)

Nedenfor vises 7 produkter som oppfyller de valgte søkekriteriene.
Klikk på vis alle produkter for å se alle produkter i serien

Oppsummering av tekniske data

Tekniske data for produkt 1 til 7 i produktserien. Klikk på forstørrelsesglasset for å se alle detaljer vedrørende et enkelt produkt.

Produkt 1 - 7
Teknisk dataVisVisVisVisVisVisVis
Rangeringinfo
Rangering 5.
Post 6: Sittepute for trykksårforebygging og posisjonering .
Rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020).
info
Rangering 5.
Post 6: Sittepute for trykksårforebygging og posisjonering .
Rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020).
info
Rangering 5.
Post 6: Sittepute for trykksårforebygging og posisjonering .
Rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020).
info
Rangering 5.
Post 6: Sittepute for trykksårforebygging og posisjonering .
Rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020).
info
Rangering 5.
Post 6: Sittepute for trykksårforebygging og posisjonering .
Rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020).
info
Rangering 5.
Post 6: Sittepute for trykksårforebygging og posisjonering .
Rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020).
info
Rangering 5.
Post 6: Sittepute for trykksårforebygging og posisjonering .
Rammeavtale: Sitteputer med trykksårforebyggende egenskaper (01-12-2018 - 30-11-2020).
HMS-artnr.248583243977248584248585252547243484244220
Lev-artnr.PMD3D-
2530
PMD3D-
3038
PMD3D-
3030
PMD3D-
3642
PMD3D-
3638
PMD3D-
4045
PMD3D-
4040
Bredde (cm)25303036364040
Lengde (cm)30383042384540
Høyde foran (cm)12121213131414
Høyde bak (cm)99910101111
Brukervekt min (kg)55510101010
Brukervekt maks (kg)135135135135135135135
Vekt pute (kg)0,710,81,31,21,71,5
Fyllmaterialeskumskumskumskumskumskumskum
Materiale i trekknylon/ spand/ polyunylon/ spand/ polyunylon/ spand/ polyunylon/ spand/ polyunylon/ spand/ polyunylon/ spand/ polyunylon/ spand/ polyu
Antall kammer-------
LagdeltJAJAJAJAJAJAJA
Vasketemp pute (grader)60606060606060
Vasketemp trekk (grader)60606060606060
Beregnet på barnJAJAJAJAJAJAJA







Hjelpemiddeldatabasen eies av NAV Hjelpemidler og tilrettelegging.